Kanadský sphynx - CHS Grand Seriál

O PLEMENI KANADSKÝ SPHYNX


Kanadský Sphynx je osobité plemeno a jako takové budí v lidech rozporuplné reakce. Koluje plno mýtů o tomto plemeni a tak i já osobně, než jsem měla možnost být zasvěcena do Sphynxího světa, jsem měla špatné informace.

Lidé na ně mají jíž od pohledu odlišné názory a reakce – někteří je milují a jiným připadají odporní a oškliví. Ale z vlastní praxe vím, že 50 % procent těchto kritiků nakonec stejně podlehnou jejich kouzlu mají-li možnost si na něj doopravdy sáhnout a vidět tento fenomén na vlastní oči a dotknout se jejich bezsrsté sametové kůže a cítit jejich teploučké tělíčko. Tyto kočky jsou velmi společenské na rozdíl od ostatních plemen, hodně mazlivé a zvídavé. Osobně znám několik představitelek, které rádi aportují jako pejsci, nebo milují koupání v teplé vodě. Vyžadují hodně pozornosti a lásky potřebují být s někým v kontaktu. Jsou to takový malí paraziti, kteří jsou Vám stále v patách budete je mít neustále před sebou, za sebou na sobě a to je to co dělá Sphyxem výmečným plemenem, ne jenom jeho bezsrstost. Skoro by se dalo říct, že se ztrátou ochlupení odhodili veškerý odstup vůči člověku.

Mnoho lidí se domnívá, že Sphynx je vhodný pro alergiky a plemeno je hypoalergení, ale pozor o jaký druh alergie se jedná. Pokud máte alergii na srst prach a roztoče tak by Sphynx byl dobrou volbou. Může se stát, že budete mít alergii na kočičí výměšky žláz a jejich sliny a v tom případě by mohl nastat problém. Pokud uvažujete o koupi Sphynxe, měli by jste si domluvit u některého chovatele návštěvu a osobně si ověřit Vaší reakci na kočičku.

Každý, kdo se chystá pořídit nahatého společníka by měl počítat s tím, že se svému sphynxímu kamarádovi bude muset věnovat a zahrnovat svou láskou a pozorností. Je potřeba věnovat pozornost koupání, na které si naše koťátka zvykají už od malička. Není vyjímkou, že si ho užívají a teplou vodu budou do budoucna vyloženě vyhledávat. Frekvence koupání je individuální, záleží i na tom v jakých podmínkách kočička žije a jak je aktivní, ale většinou je to 1x za týden až čtrnáct dní. Je dobré z toho udělat kočičce rituál a koupat ve stejnou denní dobu se stejným mýdlem, většinou doporučuji dětskou kosmetiku, která není tolik parfemovaná a kočičce tak nezůstává v nose nepříjemná agresivní vůně, neboť mají citlivější nosánky než my lidi.

Součástí péče o naháče je také stříhání drápků kde se ustřihne jen konec. Je potřeba z drápků také odstraňovat nahromaděný maz a z mé zkušenosti je nejlepší metodou po koupání vzít drápek po drápku vlhčeným ubrouskem a pěkně to vyčistit jinak riskujete, že by se usazená špína mohla zanítit a zadělat tak kočičce na problém.Kanadský sphynx - bezsrstá kočka - CHS Grand Seriál

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

  NÁVŠTĚV